W przystępny i skrótowy sposób prezentujemy, czym jest gotyk i w jaki sposób przeniknął najpierw do literatury, a następnie do filmu oraz muzyki. Przedstawiamy kultowe dzieła (od „Mnicha” M.G. Lewisa do serialu Twin Peaks), legendarne postaci (Frankensteina, Draculę, Nosferatu) oraz poczytnych autorów (takich jak Stephen King czy Annie Rice) i uznanych reżyserów (wspomnieć wystarczy chociażby o Romanie Polańskim, ale wcześniej też o niemieckich ekspresjonistach czy Hitchcocku). Dodatkowo pochylamy się nad związkami między science fiction i grozą (tu prym wiedzie postać H.P. Lovecrafta) i gotyckimi wpływami w muzyce (Bauhaus to tylko początek!). Wreszcie wyjaśniamy, jak zjawisko wypłynęło na całą dzisiejszą kulturę popularną, nie zapominając przy tym o najnowszych mediach, takich jak Netfliks. Zapraszamy!
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Horror Day to bezpłatna impreza, poświęcona całkowicie tematyce szeroko rozumianego horroru od literackiej klasyki grozy po filmy klasy B, organizowana w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej (Rynek 58, Wrocław). W programie ciekawe wykłady, tematyczne wystawy oraz niezapomniane spotkania z pisarzami i pasjonatami horroru. Każdego roku festiwalowi towarzyszy inny motyw przewodni, związany z grozą. Szósta edycja ruszy pod hasłem gotycyzmu i tajemniczości.
Po więcej szczegółów i relacje z poprzednich edycji (działamy od 2014 roku) zapraszamy na nasz FB:
Uczestnictwo w Wydarzeniu jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na utrwalanie i wykorzystanie wizerunku uczestnika zgodnie z Regulaminem.
W razie wątpliwości sprawdź godziny pracy lub skontaktuj się z wybranym działem biblioteki.