Język polskiJęzyk angielskiJęzyk francuskiJęzyk ukraińskiJęzyk niemiecki
Odsłon : 456 Pobierz jako plik iCal
 
Miejsce: Galeria pod Plafonem (parter)
Data: Poniedziałek 04.11.2019 r. Godz.08:00 - 18:00 
 


Misha Narev (właśc. Michał Narewski, ur. 1986), historyk sztuki (absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego), artysta-samouk, freelancer, malarz, rysownik, ilustrator, art freak.  Wyznawca dewizy Karla Krausa: „Skromność jest prawem artystów, próżność ich obowiązkiem”.
 
Zdeklarowany portrecista, eksperymentuje z technikami, uwielbia chaos, barwę złota, w swoich pracach często łączy tekst z obrazem, a tajemnicze symbole zestawia z hipnotyzującymi spojrzeniami swoich modeli. Ma na swoim koncie liczne wystawy indywidualne i zbiorowe zarówno w przestrzeniach muzealnych, galeryjnych, komercyjnych i publicznych, takich jak np. Muzeum Etnograficzne we Wrocławiu, Pałac Kmitów w Krakowie, Tarnowskie Centrum Kultury czy wrocławski Dworzec Główny PKP), a jego prace znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach w Polsce oraz poza granicami kraju.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
O cyklu rysunków „Złe baśnie”:
Opowiadanie historii towarzyszy ludziom na wielu płaszczyznach i na róznych etapach życia, jest integralną częścią człowieczeństwa. Baśnie, które w swej fantastyczności zawierają również elementy grozy, stanowią nie tylko próbę moralizowania społeczeństwa, ale są też odbiciem społecznych lęków, przemian, aspiracji oraz znaczeń i kodów kulturowych. Dla psychoanalityków interpretacja snów jest podstawą do zrozumienia przyczyn konkretnych ludzkich zachowań czy dysfunkcji. Dokładnie w taki sam sposób można interpretować baśnie, jako nośniki nieprzerobionych traum kolejnych pokoleń. W prezentowanych na wystawie rysunkach baśń jest pretekstem do przyjrzenia się własnym, ale też ponadjednostkowym demonom, które jak za pomocą magicznego zwierciadła odsłaniają świadome i nieświadome. Brutalność, z jaką mierzymy się w złych baśniach, w rezultacie ma działanie terapeutyczne. Baśń staje się wówczas opowieścią duszy, pomocą w przezwyciężeniu chaosu podświadomości.
 (Informacja przygotowana przez M. Nareva)
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
? Zapraszamy na finisaż 16 listopada o godz. 20.00!


Uczestnictwo w Wydarzeniu jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na utrwalanie i wykorzystanie wizerunku uczestnika zgodnie z Regulaminem.


W razie wątpliwości sprawdź godziny pracy lub skontaktuj się z wybranym działem biblioteki.