Język polskiJęzyk angielskiJęzyk francuskiJęzyk ukraińskiJęzyk niemiecki
Odsłon : 87 Pobierz jako plik iCal
 
Miejsce: Sala nr 35, III p., DBP, Rynek 58
Data: Środa 27.11.2024 r. Godz.10:00 - 13:00 
 

Szkolenie dla bibliotekarzy, obowiązuje rejestracja, liczba miejsc ograniczona.

Szanowni Państwo,

Zachęcamy do udziału w stacjonarnym seminarium skierowanym do bibliotekarzy dolnośląskich z zakresu edukacji regionalnej:

27 listopada 2024 r., w godz. 10.00-13.00.

Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu, Rynek 58, 50-116 Wrocław, sala Tadeusza Mikulskiego, III p.

Link do rejestracji: https://forms.office.com/e/xENi4MXraH

 

Podczas szkolenia:

  • zapoznają się Państwo z możliwościami i zastosowaniem w praktyce szkolnej i bibliotecznej interaktywnej platformy internetowej witajwpolsce.pl
  • otrzymają propozycje scenariuszy zajęć, opartych na wykorzystywaniu i promocji lokalnego języka i dziedzictwa kulturalnego;
  • otrzymają propozycje międzypokoleniowych działań integracyjnych, skupionych wokół dziedzictwa regionalnego.

Pierwsza wersja platformy powstała w 2020 roku i spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem. Jej celem jest zapoznanie odbiorców ze specyfiką i tradycją poszczególnych regionów Polski. To popularyzacyjne zadanie realizowane jest za pomocą: filmów i informacji podanych prostym językiem, dostępnych za „jednym kliknięciem”, gry online oraz kolorowych, zabawnych, a zarazem rzetelnych ilustracji autorstwa Tomasza Samojlika.  Obecnie pierwotna wersja platformy rozbudowywana jest o nowe elementy: prezentacje kolejnych regionów i języków („mowy”), przedstawienie najciekawszych zamków i pałaców na terenie Polski oraz przedstawienie wielokulturowości Polski. Bardzo dużo nowych elementów na platformie dotyczy Dolnego Śląska. Tę nową, powiększoną wersję platformy oraz możliwości jej praktycznego wykorzystania chcielibyśmy Państwu przedstawić.

 

prowadzi: Iwona Haberny - absolwentka polonistyki i historii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Laureatka nagrody „Książka Roku IBBY”, w kategorii „Popularyzacja Czytelnictwa”. Inicjuje i realizuje liczne autorskie projekty i szkolenia, związane z  niestandardowymi formami promocji czytelnictwa (z wykorzystaniem Internetu, gier planszowych i terenowych, aplikacji mobilnych). Organizatorka wielu wydarzeń kulturalnych, między innymi dziewięciu edycji festiwalu związanego z przyznawaniem Nagrody Kościelskich, trzech edycji projektu „Jemy borówki na polu, czyli wakacyjne spotkania z językiem polskim” jedenastu edycji Międzynarodowego Festiwalu Literatury Dziecięcej Rabka Festival.


Uczestnictwo w Wydarzeniu jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na utrwalanie i wykorzystanie wizerunku uczestnika zgodnie z Regulaminem.


W razie wątpliwości sprawdź godziny pracy lub skontaktuj się z wybranym działem biblioteki.