Miejsce: DBP, Rynek 58, II piętro
Data: Wtorek 27.08.2024 r.  Dostępne w godzinach otwarcia.

Z BIAŁORUSKIEJ ÉCOLE DE PARIS –
MARC CHAGALL, CHAÏM SOUTINE, OSSIP ZADKINE

ekspozycja

26.08-10.10.2024 | w godzinach otwarcia Biblioteki
DBP | Rynek 58 | II piętro
wstęp wolny

Zapraszamy do obejrzenia ekspozycji zatytułowanej „Z białoruskiej École de Paris – Marc Chagall, Chaïm Soutine, Ossip Zadkine” towarzyszącej zbliżającemu się wydarzeniu pod hasłem „ВIТАЮ! WITAJ! – Kultura białoruska w bibliotece”.

Impreza ta daje możliwość bliższego poznania tradycji, kultury i sztuki białoruskiej oraz wybitnych postaci wywodzących się z tego narodu.

To właśnie im poświęciliśmy naszą wystawę. Znajdziecie na niej Marca Chagalla, łączącego w swoich obrazach fantazję z realizmem, Chaïm’a Soutine’a, malarza ekspresjonistycznego oraz Ossipa Zadkine’a, twórcę rzeźby kubistycznej.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ekspozycją i odkrycia jej bohaterów!

Uczestnictwo w Wydarzeniu jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na utrwalanie i wykorzystanie wizerunku uczestnika zgodnie z Regulaminem.

W razie wątpliwości sprawdź godziny pracy lub skontaktuj się z wybranym działem biblioteki.