Miejsce: Dział Pracy z Dziecmi, parter DBP, Rynek 58
Data: Czwartek 24.10.2024 r. Godz.09:00 - 10:30

Wymagane zapisy

Dolnośląscy Artyści Dzieciom to cykl jesiennych spotkań dla dzieci i młodzieży. W tym roku w naszej bibliotece gościć będziemy wrocławskich ilustratorów i pisarzy, którzy podzielą się swoją twórczością z młodymi czytelnikami.

Zapis na zajęcia odbywa się drogą mailową ().
W treści wiadomości należy podać:
  • nazwę szkoły,
  • klasę,
  • liczbę uczestników,
  • kontakt do osoby zgłaszającej.

Spotkanie 2.10.2024 z ilustratorem Piotrem Rychelem przeznaczone jest dla uczniów z 4 klasy SP.

Spotkanie 7.10.2024 z pisarzem Marcinem Pałaszem przeznaczone jest dla uczniów z 4 klasy SP. - BRAK MIEJSC

Spotkanie 24.10.2024 z pisarką Katarzyną Grzyś-Kurką przeznaczone jest dla uczniów z 3/4 klasy SP.

Spotkanie 25.10.2024 z ilustratorką Joanną Zagner-Kołat przeznaczone jest dla uczniów z 6/7 klasy SP.

O artystach:

• Ilustrator Piotr Rychel  uczył się i studiował we Wrocławiu w Liceum Plastycznym i na Akademii Sztuk Pięknych. Od lat 90. zajmuje się projektowaniem graficznym, z fantazją i dużym talentem tworzy rysunki dla dzieci, czasem także dla dorosłych. Współpracował z lokalnym wydaniem „Gazety Wyborczej”, wydawnictwami literatury dziecięcej i edukacyjnymi. Ilustrował i opracowywał graficznie serię podręczników do nauczania początkowego (za jeden z nich został wyróżniony przez PTWK w konkursie na najpiękniejszą książkę roku 2000). W latach 2004–2008 jako redaktor naczelny kierował dwutygodnikiem „Miś”. Od wielu lat współpracuje ze „Świerszczykiem”. (Opis pochodzi ze strony Wydawnictwa Literatura).

• Pisarz Marcin Pałasz – „z zawodu pisarz i optymista”, jak sam mawia o sobie. Mieszka i pracuje we Wrocławiu. Cechą wyróżniającą jego twórczość jest poczucie humoru, stąd motto jego pracy – „Słowa niosą uśmiech”. Jest także miłośnikiem zwierząt, które często goszczą w jego książkach. Nominowany do nagrody „Książka Roku 2004” Polskiej Sekcji IBBY. Czterokrotnie nominowany i dwukrotnie wyróżniony w konkursie na Literacką Nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego. (Opis pochodzi ze strony Wydawnictwa Bis).

• Pisarka Katarzyna Grzyś-Kurka  wrocławianka o lubuskich korzeniach. Mieszka na obrzeżach miasta wraz z mężem, synem i dwiema nieobliczalnymi suczkami, które każdego dnia dostarczają pomysłów na nowe wątki kolejnych powieści. Autorka książek „Franek Koperek i psie klany” oraz „Franek Koperek i psie akrobacje” Socjolożka. Gdy nie pisze – czyta. Gdy nie czyta – pisze. (Opis pochodzi ze strony Lubimyczytac).

• Ilustratorka Joanna Zagner-Kołat  studiowała grafikę i malarstwo na łódzkiej ASP. Ilustruje książki dla dzieci, komiksy, współpracuje również ze „Świerszczykiem”. Zdobyła wiele nagród, m.in. główną nagrodę Media Trendy i KTR za projekt portalu www.kula.gov.pl. Przeprowadziła kilkadziesiąt warsztatów plastycznych dla dzieci w całej Polsce, a jej prace brały udział w licznych wystawach. (Opis pochodzi ze strony Wydawnictwa Literatura).

Uczestnictwo w Wydarzeniu jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na utrwalanie i wykorzystanie wizerunku uczestnika zgodnie z Regulaminem.

W razie wątpliwości sprawdź godziny pracy lub skontaktuj się z wybranym działem biblioteki.