Język polskiJęzyk angielskiJęzyk francuskiJęzyk ukraińskiJęzyk niemiecki
Odsłon : 726 Pobierz jako plik iCal
 
Miejsce: sala nr 35, III piętro, DBP, Rynek 58
Data: Czwartek 14.09.2023 r. Godz.09:00 - 15:00 
 


Biblioterapia reminiscencyjna, warsztaty mające na celu przywołanie miłych wspomnień, zdarzeń, relacji z ludźmi i towarzyszących im dobrych emocji

14 września 2023 r., godz. 09:00 - 15:00 

Szkolenie bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązuje rejestracja: https://forms.office.com/e/MzbB65uN77

Dla bibliotekarek i bibliotekarzy z bibliotek publicznych woj. dolnośląskiego.

 

Podczas spotkania omówione zostaną funkcje i zadania biblioterapii reminiscencyjnej. Przedstawione zostaną narzędzia wspomagające terapię wspomnieniową. W części warsztatowej najważniejszym celem będzie przywołanie miłych wspomnień, zdarzeń, relacji z ludźmi i towarzyszących im pozytywnych emocji. Wyjaśniona zostanie rola wspomnień i towarzyszących im emocji jako ważnego elementu budującego obraz siebie i swojego życia. Uczestnicy stworzą swoje artystyczne autobiografie (za pomocą metafor, słów, obrazów, symboli, rysunku, dramy). Zapoznają sięz fragmentami tekstów literackich dotyczących różnych zdarzeń życiowych i dokonywanych wyborów i zachowań. Analiza tekstów pozwoli na dokonanie refleksji i autorefleksji służącej wspomaganiu osobistemu rozwoju i autokreacji. Będzie kreatywnie, refleksyjnie, relaksacyjno i twórczo. Zapraszamy serdecznie!

 

PLAN SPOTKANIA:

Część pierwsza

Biblioterapia reminiscencyjna – zadania, metody i narzędziawspomagające.

Część druga

Reminiscencja artystyczna – refleksjaautobiograficzna.
- Interpretacja tekstów i opowieści pozwalających na poszukiwanie inspiracji do własnego rozwoju i pokonywania trudności życiowych.
- Interpretacja i rekonstruowanie historii związanych z własną autobiografią. Tworzenie własnych opowiadań.
- Poszukiwanie możliwości nowego spojrzenia na doświadczeniaautobiograficzne.
- Dobre wspomnienia jak ciepły szal otulają serce i uczą jak żyć - recykling słów, recyklingmocy.

 

prowadzi:
Justyna Jurasz - biblioterapeutka, nauczycielka dyplomowana, bibliotekarka, polonistka, od 2022 r. pełni funkcję prezesa Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego, od ponad 20 lat pracownik Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Opolu działająca w obszarze wspomagania edukacji i promocji czytelnictwa, opiekunka pierwszej w województwie opolskim Pracowni Biblioterapii, autorka wielu projektów z zakresu edukacji kultury (Bardzo Młoda Kultura - Opolskie), artykułów, recenzji książek, scenariuszy zajęć, programów biblioterapeutycznych, od 2015 r.dydaktyk z zakresu biblioterapii w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu i Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Opolu, od 2017 r. inicjatorka i organizatorka Ogólnopolskiej Konferencji Biblioterapeutycznej w Opolu (w tym roku VII edycja), rocznie prowadzi ponad 150 warsztatów.

 

 

 


eventImage3

Uczestnictwo w Wydarzeniu jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na utrwalanie i wykorzystanie wizerunku uczestnika zgodnie z Regulaminem.


W razie wątpliwości sprawdź godziny pracy lub skontaktuj się z wybranym działem biblioteki.