Odsłon : 730
Miejsce: Zbiórka przed Biblioteką
Data: Środa 18.09.2019 r. Godz.16:00 - 17:30
American Corner zaprasza na drugi spacer historyczny, przygotowany z okazji 100-lecia stosunków dyplomatycznych Polski i USA!! Zapraszamy wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się więcej na temat historii miasta oraz losów polsko-amerykańskiej dyplomacji.
Spacer drugi: wrocławskim szlakiem prezydenta USA Johna Quincy’ego Adamsa czyli Wrocław w roku 1800
-
Kościół św. Elżbiety i istota prandium. „Najważniejsze kościoły to katedra i luterański św. Elżbiety, oba zwiedziliśmy”– pisał Adams w liście do brata.
-
Najstarsza wrocławska biblioteka publiczna z obrazami Rembrandta i Cranacha.
-
Kamienica „Pod Uskrzydlonym Rumakiem” i zajazd, w którym zatrzymał się Goethe.
-
Kamienica „Pod Złotą Koroną” i obiad z Resursą.
-
O Wrocławiu tuż przed wyburzeniem murów obronnych.
-
Uniwersytet Wrocławski i jego obserwatorium astronomiczne: „Kościoły i inne budynki należące do Kolegium Jezuickiego są jedną z rzeczy najbardziej godnych widzenia we Wrocławiu” – wspomniał Adams w kolejnym liście.
-
O Wrocławskim Węźle Wodnym i cukrowni na Słodkiej Wyspie.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
? Rok 2018 to symboliczna data w polsko-amerykańskiej historii, świętujemy 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę, jak również rocznicę zacieśnienia relacji między naszymi dwoma krajami co doprowadziło do nawiązania oficjalnych stosunków dyplomatycznych.
Z tej okazji American Corner przygotowuje serię spacerów i prezentacji upamiętniających te ważne dla obu stron wydarzenia, będące podwalinami długiej i owocnej współpracy. Spacery powiodą nas zaułkami miasta związanymi z postaciami ważnymi dla historii obu narodów.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Uczestnictwo w Wydarzeniu jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na utrwalanie i wykorzystanie wizerunku uczestnika zgodnie z Regulaminem.
W razie wątpliwości sprawdź godziny pracy lub skontaktuj się z wybranym działem biblioteki.
Portret Johna Quncy'ego Adamsa, mal. John Singleton Copley, (domena publiczna) via Wikimedia Commons