Język polskiJęzyk angielskiJęzyk francuskiJęzyk ukraińskiJęzyk niemiecki
Odsłon : 722 Pobierz jako plik iCal
 
Miejsce: Sala im. Tadeusza Mikulskiego, III piętro
Data: Wtorek 11.09.2018 r. Godz.16:00 - 17:30 
 


Koło Przyjaciół Ludzi z Chorobą Parkinsona TWK - Wrocław i Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem we Wrocławiu zapraszają na spotkanie szkoleniowe: „Specyfika działania Koła Parkinsona TWK-Wrocław”, które poprowadzi mgr Danuta Ossowska-Tarsia. Zapraszamy osoby chore, ich rodziny i opiekunów oraz wszystkie osoby zainteresowane.
Koło Przyjaciół Ludzi z Chorobą Parkinsona TWK-Wrocław zostało utworzone w 1997 r. i działa w ramach Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem we Wrocławiu.
? Najważniejszymi celami stowarzyszenia są: rozpowszechnianie informacji o chorobie Parkinsona, metodach leczenia i stosowanych terapiach oraz organizowanie rehabilitacji i samopomocy członkowskiej mającej przeciwdziałać postawom rezygnacji, osamotnienia i bezradności, zwłaszcza wśród osób najciężej poszkodowanych.
? Koło organizuje comiesięczne spotkania szkoleniowe ze specjalistami z Kliniki Neurologii, wyższych uczelni i firm farmakologicznych, cotygodniowe zajęcia rehabilitacyjne w sali gimnastycznej i w terenie, konferencje nt. choroby Parkinsona, integracyjne spotkania towarzyskie oraz imprezy kulturalne, turnusy rehabilitacyjne i wycieczki. Rozprowadza materiały informacyjne, biuletyny i poradniki na temat choroby.
? Spotkania szkoleniowe odbywają się w drugie wtorki miesiąca w budynku Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu Rynek 58, III piętro sala 35, od godz.16.00.
? Spotkania i dyżury członków Zarządu Koła w 2017 roku: 10 stycznia, 14 lutego, 7 marca, 4 kwietnia, 9 maja, 6 czerwca, 5 września, 3 października, 7 listopada, 5 grudnia. Spotkania odbywają się w lokalu TWK we Wrocławiu.
Kontakt:  
Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem – TWK  Oddział Wojewódzki we Wrocławiu ul. Jedności Narodowej 121, 50-301 Wrocław, tel. 71 322 84 44, e-mail: ; www.twkwroclaw.pl
Biuro jest czynne codziennie (z wyjątkiem świąt i czwartków) w godz. 9.00-13.00, w czwartki od godz. 15.00 do 18.00.

 


Uczestnictwo w Wydarzeniu jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na utrwalanie i wykorzystanie wizerunku uczestnika zgodnie z Regulaminem.


W razie wątpliwości sprawdź godziny pracy lub skontaktuj się z wybranym działem biblioteki.