Język polskiJęzyk angielskiJęzyk francuskiJęzyk ukraińskiJęzyk niemiecki

Listy, które nigdy nie trafią do adresata to projekt artystyczny, którego finalnym efektem ma być instalacja z zebranego materiału oraz nagranie video, które zostanie opublikowane w Internecie z czytania anonimowo napisanych listów.

Sama akcja ma na celu skłonić ludzi do zastanowienia się nad relacjami, które się już zakończyły z różnych powodów. Sam fakt tego ze się zakończyły nie jest tożsamy z końcem wpływu tej relacji na nasze życie - w wyniku niej mogliśmy podjąć decyzję, która mogła wpłynąć na nasze życie zarówno pozytywnie jak i negatywnie, możemy dalej czuć smutek, żal, poczucie krzywdy, ale i wspaniałe uczucia jak wdzięczność.
 
Akcja ta jest możliwością do zwrócenia uwagi i zastanowienia się nad czymś, nad czym na co dzień nie myślimy.
 
Forma listu nie jest przypadkowa - pisanie jest jedną z najbardziej powszechnych sposobów wyrażania myśli i uczuć, przypieczętowany niepowtarzalnym charakterem pisma, który jest bardzo podatny na zmiany stanów emocjonalnych. Samo pisanie uspokaja pracę mózgu, ze względu na skomplikowany proces zamiany myśli na słowa, które nabierają formy fizycznej, dlatego pisanie jest często wykorzystywane w dużej ilości ćwiczeń terapeutycznych.
 
Inspiracją akcji jest temat pracy semestralnej ,,Już po wszystkim’’. Temat był dla mnie strasznie ogólny i zastanawiałem się nad nim bardzo długo, aż w końcu znalazłem swój pomysł na podejście do niego. Myślę, że strefa która porusza jest bliska nie tylko mi i dotyczy, w różnoraki sposób, każdego z nas. Relacje międzyludzkie kończą się w różne sposoby, czasem nagle, ekspresyjnie lub po prostu za szybko. Dlatego chciałem stworzyć przestrzeń, gdzie będzie można zastanowić się i wyrazić swoją złość, ból, wdzięczność, której nie zdążyliśmy wyrazić z różnych powodów - chociażby braku świadomości wpływu kogoś na nas.
 
Uświadomienie jest pierwszymi krokiem w dalszymi rozwoju.
 
Paweł Burkiewicz
 
 
Zachęcany do wzięcia udziału, przelania na papier uczuć, emocji, nadania myślom kształtu i stania się cześcią projektu artystycznego młodego wroclawskiego artysty.
Skrzynka na listy czeka w Galeii pod Plafonem, w otoczeniu zieleni i sztuki. Znajdziecie tu także wszystie potrzebne przybory pismiennicze.