NOWY NABÓR NA BEZPŁATNE WARSZTATY Z FACT-CHECKINGU DLA MŁODZIEŻY

Chcesz, aby Twoi uczniowie potrafili weryfikować informacje i dzięki temu unikali dezinformacji w internecie? Zależy Ci, by byli świadomymi uczestnikami życia publicznego, szczególnie w kontekście nadchodzących wyborów?

Zachęcamy do zgłoszenia swojej klasy na warsztaty w ramach projektu „Informed Decision: The Fact-checker Experience” („Świadome decyzje: wciel się w fact-checkera”), którego celem jest przygotowanie młodych ludzi do świadomego uczestnictwa w procesach demokratycznych. Warsztaty organizuje Stowarzyszenie Demagog we współpracy z American Corners.

Podczas bezpłatnych warsztatów Twoi uczniowie:

• Poznają techniki fact-checkingu i dowiedzą się, jak rozpoznawać manipulacje i fake newsy.
  • Rozwiną umiejętności krytycznego myślenia i analizy wiarygodności źródeł informacji – w tym takich, które dotyczą kampanii wyborczych.
  • Będą pracować na rzeczywistych przykładach z polskich i amerykańskich mediów, zdobywając cenną wiedzę na temat roli mediów w demokracji.

Dla kogo? Warsztaty są skierowane do uczniów szkół średnich w wieku 15-19 lat, w szczególności uczniów szkół branżowych i technicznych, ale zapraszamy również licealistów.

Gdzie i kiedy? Warsztaty odbędą się w American Corners w sześciu miastach: Gdańsk, Łódź, Katowice, Lublin, Radom, Wrocław. Każdy warsztat obejmuje dwa spotkania w odstępie od 2 do 4 tygodni, które trwają po 90 minut.

Zgłoś swoją klasę już dziś – link do formularza rejestracyjnego znajdziesz tutaj: https://forms.gle/HxQJ41b56iFmfXME8

Nie zwlekaj – liczba miejsc ograniczona! O zakwalifikowaniu się szkoły na warsztaty będzie decydowała kolejność zgłoszeń. Zapraszamy wszystkie klasy ze szkół średnich, szczególnie szkoły branżowe i techniczne, ale zapraszamy również licealistów. Szkoły branżowe i techniczne będą miały pierwszeństwo na liście rankingowej. Liczba miejsc jest ograniczona.

Projekt jest finansowany ze środków Ambasady USA w Polsce.