Mariola Jarocka
LEGENDY WROCŁAWSKICH KOŚCIOŁÓW

Książka dla dzieci, ale też do wspólnego czytania przez dzieci i rodziców i odkrywania opisanych miejsc podczas spacerów – tych prawdziwych i tych wirtualnych. Mariola Jarocka, autorka książek dla dzieci, zaproponowała tym razem do czytania 15 legend, które wiążą się z wrocławskimi kościołami leżącymi w obrębie wrocławskiego starego miasta. Napisane prostym, barwnym językiem przybliżają historię, tradycję i kulturę dawnego Wrocławia. Autorką niebanalnej szaty graficznej, z pewnością inspirującej wyobraźnię, jest Dorota Domagała. W książce znajduje się oprócz opowieści legendowych jeszcze druga „ścieżka” – edukacyjno-poznawcza. Każda legenda dotycząca danej świątyni poprzedzona jest przystępnym opisem przybliżającym historię i najciekawsze zabytki, które można tam podziwiać, a pomagają w tym towarzyszące tekstowi zdjęcia. Na końcu czytelnik znajdzie słowniczek trudniejszych pojęć, które pojawiają się w tekście i nie zostały wcześniej wytłumaczone.
Marek Ferenc
URODZIŁEM SIĘ WE WROCŁAWIU

Książka jest zbiorem życiorysów wybranych wrocławian urodzonych zarówno we współczesnych, jak i w dawnych czasach. Prezentowane sylwetki przybliżają historię, kulturę i tradycję Wrocławia – Breslau.
HUMOR DLA NAJMŁODSZYCH
Książka dla dzieci, tych małych i tych dużych. Starannie dobrana porcja humoru dostarcza nie tylko odpowiedniej rozrywki, ale także ułatwia kształtowanie odpowiednich, uczuć, postaw, dążeń, uzupełnia wychowanie moralne, a także stymuluje dzieci intelektualnie, dając im broń w walce z głupotą, złośliwością i wieloma życiowymi trudnościami. Dowcipy zgrupowane są w czterech działach: W domu na wesoło, Na wesoło o zwierzątkach, W szkole na wesoło, Różne na wesoło.
Materiały pochodzą od wydawcy.